Strona archiwalna

Nowy serwis dostępny jest pod adresem: https://us.edu.pl/wydzial/wns

Aktualności


 • WYDZIAŁOWE DNI PIERWSZAKA

  Przyjdź, dowiedz się więcej na temat studiowania i zgarnij powitalny pakiet pierwszaka!
  Punkty informacujne na wydziale:
  21.10.2109 8:00-11:00 Bankowa 11
  21.10.2109 12:00-15:00 Grażyńskiego 53

  zobacz plakat

 • Godziny Rektorskie

  Szanowni Studenci,
  w związku z uroczystą inauguracją roku akademickiego 2019/2020 prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek wprowadza w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach godziny wolne od zajęć dydaktycznych w dniu 7 października 2019 roku (poniedziałek) od godziny 9.45 do godziny 15.15 (obejmujące drugi, trzeci i czwarty blok dydaktyczny).

 • Godziny dziekańskie z okazji święta "Dni Bankowej"

  Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, prof. dr hab. Zenon Gajdzica ogłasza w dniu 3 października 2019 r. godziny dziekańskie z okazji święta "Dni Bankowej" dla społeczności Wydziału Nauk Społecznych (wszystkie lokalizacje: ul. Bankowa 11, Bankowa 14, Grażyńskiego 53). Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w przygotowanym wydarzeniu. Jednocześnie uprzejmie informujemy, że wszystkie spotkania organizacyjne oraz wydawanie indeksów dla studentów pierwszych lat, odbędą się zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

 • Harmonogram spotkań i odbioru dokumentów dla studentów pierwszych lat

  pobierz plik XLSX

 • Zmiana nazwy Wydziału Pedagogiki i Psychologii

  Szanowne Studentki, Szanowni Studenci, w związku ze zmianą struktury organizacyjnej Uniwersytetu Śląskiego informujemy, iż z dniem 1 października 2019 r. Wydział Pedagogiki i Psychologii otrzymuje nazwę Wydział Nauk Społecznych a Państwo stajecie się studentami tegoż wydziału. Miejsce prowadzenia zajęć oraz dziekanaty dla poszczególnych kierunków nie ulegają zmianie.

 • Harmonogram obowiązkowych spotkań organizacyjnych dla studentów I roku studiów stacjonarnych i wieczorowych

  Szanowne Studentki i Studenci pierwszego roku kierunków Pedagogika, Pedagogika Specjalna, Arteterapia i Psychologia studiów Wydziału Nauk Społecznych. Zapraszamy do udziału w obowiązkowych spotkaniach organizacyjnych, które odbędą się 1 października 2019

  pobierz plik PDF

 • STUDIA PODYPLOMOWE KWALIFIKACYJNE EDUKACJA I REHABILITACJA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ (OLIGOFRENOPEDAGOGIKA)

  Rekrutacja na Studia Podyplomowe Kwalifikacyjne Edukacja i Rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (Oligofrenopedagogika)zostaje przedłużona do dnia 13 września 2019 roku. Dokumenty można składać osobiście od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 w pokoju 220 na Wydziale Pedagogiki i Psychologii, 40-126 Katowice, ul. Grażyńskiego 53 lub mailowo na adres: anna.setnik@us.edu.pl

  czytaj dalej »


 • Z wielkim bólem i smutkiem
  przyjęliśmy wiadomość o śmierci

  Pana dr. hab. Marka Furmanka, prof. nadzwyczajnego UZ

  wybitnego polskiego pedagoga.
  W Osobie Pana Profesora utraciliśmy Człowieka cieszącego się
  wielkim autorytetem i zasłużonym szacunkiem.

  Rodzinie i Najbliższym
  wyrazy głębokiego współczucia i żalu

  składa
  Dziekan
  Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego
  wraz z całą społecznością akademicką.


 • STUDIA PODYPLOMOWE KWALIFIKACYJNE EDUKACJA I REHABILITACJA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ INTELEKTUALNĄ (OLIGOFRENOPEDAGOGIKA)

  Do dnia 5 września 2019 roku trwa rekrutacja na Studia Podyplomowe Kwalifikacyjne Edukacja i Rehabilitacja Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (oligofrenopedagogika).

  czytaj dalej »

 • 17. Objazdowy Festiwal Filmowy

  Tegoroczny 17. Objazdowy Festiwal Filmowy, który pierwszy raz odbył się w Katowicach niestety dobiegł końca. Przez pełne dwa dni działo się naprawdę wiele! Zobaczyliśmy 11 dokumentów filmowych, wysłuchaliśmy 4 wykładów, a w tym wykładu Rzecznika Praw Obywatelskich na temat mowy nienawiści.

  czytaj dalej

 • XVII Ogólnopolski Festiwal Ekspresji 13-14-15 maja 2019 r.

  XVII Ogólnopolski Festiwal Ekspresji 13-14-15 maja 2019 r. pod hasłem „Sztuka tworzenia” organizowany przez Zakład Pedagogiki Twórczości i Ekspresji Dziecka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach Zakład Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach Katedra Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach Centrum Ekspresji Dziecięcej przy Bibliotece Śląskiej w Katowicach, Bibliotekę Śląską w Katowicach Miejski Dom Kultury „Koszutka” w Katowicach

  ZAPROSZENIE (plik PDF) | PROGRAM (plik PDF)

 • ANIMAL LAW ETHICS-LAW-CONSTITUTIONS

  University of Silesia in Katowice Research Centerfor Public Policyand Regulatory Governance Invite to open seminar ANIMAL LAW ETHICS-LAW-CONSTITUTIONS. Keynot speakers include: Diana Fleischman, Pamela Frasch, Steven Wise, David Favre, Andrzej Elżanowski May 2, 2019 University of Silesia in Katowice Faculty of Law and Administration,11b Bankowa Street e-mail adress: animal.law.us19@gmail.com information available at: www.cbpr.us.edu.pl

  zobacz plakat | zobacz rogram »

 • Spotkania informacyjne dotyczące programu Erasmus+

  Biuro Programu Erasmus+ zaprasza studentów do udziału w dwóch spotkaniach, które odbędą się 28 marca br. oraz 25 kwietnia br.

  czytaj dalej »

 • XI EDYCJA KONKURSU WYRÓŻNIEŃ JM REKTORA UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO

  Termin składania wniosków do 12.04. 2019 r. Studentów zainteresowanych konkursem zawiadamiamy, że wnioski należy składać w sekretariacie Prodziekana ds. Studiów Stacjonarnych (pok. 120) do 12 kwietnia br.

  czytaj dalej »

 • III INTERDYSCYPLINARNA KONFERENCJA „WSPÓŁCZESNY CZŁOWIEK W OBLICZU (NIE)PRZYCHYLNEJ RZECZYWISTOŚCI”

  Szanowni Państwo! Rada Samorządu Doktorantów Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w III Interdyscyplinarnej Konferencji Studencko-Doktoranckiej pt. "Współczesny człowiek w obliczu (nie)przychylnej rzeczywistości”, która odbędzie się 17 maja 2019 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  czytaj dalej »

 • Ogólnopolska Konferencja Interdyscyplinarna „Między katedrą a katedrą. Kościół a nauka, kultura i polityka”

  Studenckie Koło Naukowe Teologów oraz Studenckie Koło Naukowe Historyków Uniwersytetu Śląskiego mają zaszczyt zaprosić studentów i doktorantów do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Konferencji Interdyscyplinarnej pt. „Między katedrą a katedrą. Kościół a nauka, kultura i polityka”, która odbędzie się w budynku Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach w dniu 4 kwietnia 2019 r.

  czytaj dalej »

 • III Dni Katowickiej Arteterapii i Muzykoterapii 1 - 26 marca 2019

  Po raz trzeci trzy katowickie szkoły wyższe – Uniwersytet Śląski, Akademia Sztuk Pięknych oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego we współpracy z Miejskim Domem Kultury „Koszutka”, Biblioteką Śląską oraz Centrum Ekspresji Dziecięcej mają zaszczyt zaprosić na cykl wydarzeń zaplanowanych w ramach III Dni Katowickiej Arteterapii i Muzykoterapii.

  czytaj dalej »

 • INVITATION TO THE OPEN SEMINAR PUBLIC POLICY AND REGULATION – METHODS, LIMITS AND DILEMMAS

  On behalf of the Research Center for Public Policy and Regulatory Governance, we invite you to participate in the open seminar “Public Policy and Regulation – Methods, Limits and Dilemmas”. The event will take place on 14th March 2019 at the University of Silesia in Katowice (Poland). It will be held in English.

  czytaj dalej »

 • Śląski Festiwal Nauki z udziałem studentów, doktorantów i pracowników Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ

  Różnorodne pokazy, ciekawe eksperymenty, stoiska tematyczne, wystawy, prezentacje i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy - to wszystko składa się na program Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE

  czytaj dalej »

 • Tutoring dla najlepszych

  Uwaga Studenci! Czas na zmianę, która przywraca sens edukacji. W roku akademickim 2018/2019 studenci Wydziału Pedagogiki i Psychologii będą mogli uczestniczyć w programie: Tutoring dla najlepszych czyli rozwijać swoje zainteresowania naukowe pod opieką tutora – wybranego nauczyciela akademickiego PiPs. Dlaczego warto?

  czytaj dalej »

 • Godziny dziekańskie 31.10.2018 od godz. 13:00

  W dniu 31 października (środa) od godz. 13:00 ogłaszam godziny dziekańskie dla wszystkich studentów Wydziału Pedagogiki i Psychologii

  czytaj dalej »

 • Komunikat JM Rektora dotyczący 2 listopada 2018 r.

  W związku z uroczystością Wszystkich Świętych, która w tym roku obchodzona jest w czwartek 1 listopada br., na wniosek Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego, wprowadzam w dniu 2 listopada br. (piątek) dzień rektorski wolny od zajęć dydaktycznych.

  czytaj dalej »

 • Wyniki wyborów do Wydziałowej Rady Samorządu Doktorantów

  Wydziałowa Komisja Wyborcza Samorządu Doktorantów Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach informuje, że w wyniku wyborów, które odbyły się dnia 16 października 2018 roku wyłoniono nowy skład Wydziałowej Rady Samorządu Doktorantów

  czytaj dalej »

 • Godziny dziekańskie w dniach 24 i 25 października 2018 r.

  W związki z dniami adaptacyjnymi ogłaszam godziny dziekańskie dla studentów I roku w godz. 8.00 - 9.30.
  W dniu 24 października 2018r. dla studentów kierunków psychologii i zarządzania zasobami ludzkimi oraz w dniu 25 października 2018r. dla studentów kierunków arteterapii, pedagogiki i pedagogiki specjalnej

  czytaj dalej »

 • Godziny dziekańskie w dniu 2 października 2018 r.

  W dniu 2 października 2018 r. ogłaszam godziny dziekańskie dla studentów studiów stacjonarnych i wieczorowych Wydziału Pedagogiki i Psychologii z wyjątkiem studentów I-go roku, dla których przewidziane są spotkania organizacyjne.

  czytaj dalej »

 • Inauguracja Roku Akademickiego 2018/2019

  Szanowni Państwo - Pracownicy, Doktoranci i Studenci wraz z Radą Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego oraz Radą Samorządu Studenckiego mam zaszczyt zaprosić Państwa na XLIII Wydziałową Inaugurację Roku Akademickiego 2018/2019, która odbędzie się 2 października 2018 r. o godz.10.00

  czytaj dalej »

 • Lipcowy termin poprawiania kolokwium

  Uprzejmie informuję, iż na prośbę Państwa znalazłam jeden termin lipcowy, w którym można poprawić kolokwium. I tak, zapraszam zainteresowanych 13 lipca br.

  czytaj dalej »

 • Wyróżnienia JM Rektora UŚ dla studentów i doktorantów - głosowanie na Studenta i Doktoranta Roku

  Zachęcamy do głosowania na Studenta i Doktoranta Roku! Spośród wszystkich kandydatów - osób, które otrzymają 21 czerwca Wyróżnienie JM Rektora UŚ cała społeczność akademicka Uniwersytetu Śląskiego ma okazję wybrać Studenta i Doktoranta Roku 2018

  czytaj dalej »

 • III Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Muzyka, terapia, edukacja. Społeczność, osoba, relacja”

  Zakład Muzykoterapii Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Zakład Twórczości i Ekspresji Dziecka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ oraz Polskie Stowarzyszenie Muzykoterapeutów serdecznie zapraszają na III Międzynarodową Konferencję Naukową „Muzyka, terapia, edukacja. Społeczność, osoba, relacja”

  czytaj dalej »

 • KONFERENCJA "WSPÓŁCZESNY CZŁOWIEK W OBLICZU (NIE)PRZYCHYLNEJ RZECZYWISTOŚCI" FOTORELACJA

  11 maja 2018 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbyła się II edycja Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Studencko-Doktoranckiej pt. "Współczesny człowiek w obliczu (nie)przychylnej rzeczywistości" zorganizowana przez Wydziałową Radę Samorządu Doktorantów oraz Katedrę Pedagogiki Społecznej Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

  czytaj dalej »

 • Spotkanie z nauką i życiem studenckim - fotoreportaż

  21 marca 2018 roku odbyła się piąta, jubileuszowa edycja „Spotkania z nauką i życiem studenckim”

  czytaj dalej »

 • ZEBRANIE INFORMACYJNE DLA KANDYDATÓW DO WYJAZDÓW ERASMUS+

  Wszystkich studentów zainteresowanych składaniem aplikacji w rekrutacji na wyjazdy na studia i praktyki w ramach programu Erasmus+ w roku bieżącym (ale również w przyszłości) zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 21.03. (środa) o godzinie 9:00 w sali 105 (wejście przez 104).

  czytaj dalej »

 • II Ogólnopolska Konferencja Naukowa "Filmowe Psycho-tropy"

  Uniwersytet Śląski oraz Uniwersytet SWPS organizują II Ogólnopolską Konferencję Naukową "Filmowe psycho-tropy". Hasłem tegorocznego spotkania jest "Twórca i bohater filmowy".

  czytaj dalej »

 • INFORMACJA

  W dniu 30.03.2018 r. (piątek) dziekanat będzie czynny w godzinach od 10:00 – 12:00
  W dniu 31.03.2018 r. (sobota) dziekanat będzie nieczynny

 • KONFERENCJA "WSPÓŁCZESNY CZŁOWIEK W OBLICZU (NIE)PRZYCHYLNEJ RZECZYWISTOŚCI"

  Rada Samorządu Doktorantów Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w II Interdyscyplinarnej Konferencji Studencko-Doktoranckiej pt. "Współczesny człowiek w obliczu (nie)przychylnej rzeczywistości”, która odbędzie się 11 maja 2018 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach.

  czytaj dalej »

 • II Dni Arteterapii i Muzykoterapii pod nazwą „Kolor i dźwięk w działaniach arteterapeutycznych”

  Po raz drugi trzy katowickie szkoły wyższe – Uniwersytet Śląski, Akademia Sztuk Pięknych oraz Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego organizują arteterapeutyczne wydarzenie – II Dni Arteterapii i Muzykoterapii pod nazwą „Kolor i dźwięk w działaniach arteterapeutycznych”.

  czytaj dalej »

 • „Spotkanie z nauką i życiem studenckim” – dzień otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii

  W środę 21 marca 2018 roku odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja „Spotkania z nauką i życiem studenckim”. Jest to zarazem dzień otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego.

  czytaj dalej »

 • Czy Dziekanat może być przyjaznym miejscem?

  Może. Potwierdzają to zgłoszenia Studentów Wydziału Pedagogiki i Psychologii, dzięki którym Dziekanat studiów stacjonarnych kierunku Psychologia, prowadzony przez Panią mgr Kornelię Zielińską, został zakwalifikowany do II etapu konkursu Laur Studencki i będzie reprezentował nasz Wydział w kategorii Przyjazny Dziekanat. Kornelii serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w głosowaniu!

 • Poszukujemy Przewodników

  W związku z organizacją V edycji Spotkania z nauką i życiem studenckim, czyli naszego Dnia Otwartego, który co roku spotyka się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony szkół, poszukujemy osób chcących włączyć się w jego organizację.

  czytaj dalej »

 • X EDYCJA KONKURSU WYRÓŻNIEŃ JM REKTORA UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO - termin składania wniosków do 28.03. 2018 r.

  Studentów zainteresowanych konkursem zawiadamiamy, że wnioski należy składać w sekretariacie Prodziekana ds. Studiów Stacjonarnych (pok. 120) do 28 marca br. Szczegółowe informacje na temat X edycji konkursu Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego znajdują się na stronie http://student.us.edu.pl/wyroznienia

  czytaj dalej »

 • OFERTA STYPENDIALNA PEKIŃSKIEGO INSTYTUTU TECHNOLOGICZNEGO (BIT)

  Oferta stypendialna obejmuje stypendia na realizację studiów magisterskich i doktoranckich w BIT, stypendia na realizację jedno- lub dwusemestralnego programu wymiany w BIT w roku akademickim 2018/2019 oraz stypendia na udział w 4-tygodniowym programie intensywnym. Szczegółowe informacje na temat oferty stypendialnej Pekińskiego Instytutu Technologicznego znajdują się na stronie Działu Współpracy z Zagranicą pod adresem: http://bit.ly/2EcNI4i.

  czytaj dalej »

 • Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych

  Szanowni Państwo, 21 marca br. (środa) na naszym Wydziale tradycyjnie planowane jest "Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych" będące wspólną inicjatywą Instytutów i Katedr Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ.

  czytaj dalej »

 • „Filmowe psycho-tropy” – druga ogólnopolska konferencja naukowa

  Uniwersytet Śląski oraz Uniwersytet SWPS organizują II Ogólnopolską Konferencję Naukową „Filmowe psycho-tropy”. Hasłem tegorocznego spotkania jest „Twórca i bohater filmowy”. Wydarzenie będzie okazją do przyjrzenia się tematowi od strony naukowej, analizy psychologicznych aspektów procesu twórczego i odbioru dzieła, a także roli edukacyjnej, profilaktycznej i terapeutycznej obrazów filmowych.

  czytaj dalej »

 • Godziny dziekańskie w dniu 22 grudnia 2017r.

  W dniu 22 grudnia 2017r. (piątek) od godz. 8:00 do 21:00 ogłoszone zostały godziny dziekańskie dla studentów Wydziału Pedagogiki i Psychologii

  czytaj dalej »

 • GRANTY REKTORA UNIWERSYTETU ŚLĄSKIEGO DLA NAJLEPSZYCH STUDENTÓW

  Uprzejmie informujemy, że uruchomiony został program Grantów Rektora Uniwersytetu Śląskiego dla najlepszych studentów. O Grant mogą ubiegać się studenci naszej uczelni

  czytaj dalej »

 • Impact fintech'17

  6-7 grudnia 2017 r. na terenie Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach odbędzie się Impact fintech.

  czytaj dalej »

 • I Forum Parallax - SPACE BEYOND

  Serdecznie zapraszamy na I Forum Parallax - SPACE BEYOND 23-24 listopada 2017 roku, które odbędzie się w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych.

  czytaj dalej »

 • Nowy skład Wydziałowej Rady Samorządu Doktorantów

  Wydziałowa Komisja Wyborcza Samorządu Doktorantów Wydziału Pedagogiki i Psychologii informuje, że w wyniku wyborów, które odbyły się dnia 16 października 2017 roku wyłoniono nowy skład Wydziałowej Rady Samorządu Doktorantów

  czytaj dalej »

 • Odwołanie dyżuru P. Dziekan dr hab. Teresy Wilk

  Z uwagi na wyjazd służbowy odwołuje się dyżury P. Dziekan dr hab. Teresy Wilk w dniu 20.10.2017 r. w godzinach 15:30 - 16:30 oraz w dniu 24.10.2017 r. w godzinach 15:30 do 16:30

 • Informacja dla studentów

  Informujemy, że w dniu 06.10.2017 r. zostaje zniesiona dedykacja rejestracji na lektoraty – grupy lektoratowe zostają udostępnione dla studentów wszystkich kierunków.

 • Informacja dziekanatu

  W związku z Uroczystą Inauguracją Jubileuszowego 50 roku akademickiego na Uniwersytecie Śląskim Dnia 09.10.2017r. dziekanat stacjonarny będzie nieczynny.

 • Informacja dla studentów

  SZANOWNI STUDENCI STUDIÓW STACJONARNYCH I NIESTACJONARNYCH

  Uprzejmie informuję, że od bieżącego roku akademickiego nastąpiła zmiana w sposobie zapisów na poszczególne zajęcia, polegająca na konieczności samodzielnego logowania w systemie USOS-web.
  Obowiązek ten dotyczy wszystkich przedmiotów, za wyjątkiem seminariów rozpoczętych w ubiegłym roku akademickim.

  Szczegółowe informacje zostaną Państwu przekazane drogą elektroniczną.

 • Dzień adaptacyjny dla studentów I roku

  Szanowne Studentki i Studenci I roku studiów stacjonarnych i wieczorowych kierunków Wydziału Pedagogiki i Psychologii (PIPS) - serdecznie zapraszamy do udziału w Dniu Adaptacyjnym. Wydarzenie przygotowywane przez Centrum Obsługi Studentów oraz Uczelnianą i Wydziałową Radę Samorządu Studenckiego odbędzie się w piątek 13 października w Auli na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UŚ (ul. Grażyńskiego 53)

  czytaj dalej »

 • Informacja dla studentów

  Szanowni Państwo,
  studenci I roku pedagogiki studia licencjackie i I roku studia magisterskie pedagogiki wczesnoszkolnej (tryb niestacjonarny i stacjonarny) pragnę poinformować, iż dla osób, które nie zgłosiły się w terminie będzie możliwość uzyskania wpisu do indeksu w pokoju 124:

  w czwartek 5.10 o godzinie 13.00- 13.30
  lub w sobotę 7.10 o godzinie 13.00-14.00.

  Zapraszam także w sobotę 7.10 we wskazanych godzinach na poprawkę osoby, które mają jeszcze drugi termin zaliczenia kolokwium.

  Katarzyna Krasoń

 • Godziny dziekańskie w dniu 3 października 2017 r.

  W dniu 3 października 2017 r. ogłaszam godziny dziekańskie dla studentów studiów stacjonarnych i wieczorowych

  czytaj dalej »

 • Informacja dla studentów starszych lat Wydziału Pedagogiki i Psychologii

  Zajęcia dydaktyczne rozpoczynają się od 2 października 2017 roku.

 • Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018

  Szanowni Państwo - Pracownicy, Doktoranci i Studenci wraz z Radą Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego oraz Radą Samorządu Studenckiego mam zaszczyt zaprosić Państwa na XLII Wydziałową Inaugurację Roku Akademickiego 2017/2018, która odbędzie się 3 października 2017 r. o godz.10.00 w Auli im. Józefa Pietera, mieszczącej się w Gmachu Wydziału Pedagogiki i Psychologii, ul. Grażyńskiego 53

  czytaj dalej »

 • II termin kolokwium

  Szanowni Państwo,
  studenci I roku pedagogiki studia licencjackie i I roku studia magisterskie pedagogika wczesnoszkolna (tryb niestacjonarny i stacjonarny - dotyczy osób, które nie miały jeszcze poprawki) pragnę poinformować, iż II termin kolokwium zaliczeniowego odbędzie się:

  • 15 września (piątek) o godzinie 15.00 z przedmiotu zagadnienia kultury współczesnej.
  O godzinie 16.00 z przedmiotu polisensoryczna analiza i interpretacja tekstu literackiego w edukacji i terapii
  Termin ten nie dotyczy osób, które miały już dwa terminy zakończone niepowodzeniem.

  • wpisy dla osób które zaliczyły wcześniej kolokwia będę możliwe 15 września od 14.00-15.00 w pokoju 124

  Zapraszam i proszę o przekazanie tej informacji innym osobom chcącym w drugim terminie poprawić ocenę niedostateczną, proszę czekać na mnie przy portierni, ponieważ nie wiem, jaka sala będzie wówczas wolna.
  Życzę udanych wakacji i powodzenia w opanowaniu materiału.
  Katarzyna Krasoń

 • STYPENDIA MINISTRA NAUKI I SZKOLNICTWA WYŻSZEGO - termin składania wniosków od 04.09. do 15.09. 2017r.

  Studentów zainteresowanych stypendiami ministra zawiadamiamy, że wnioski należy składać w terminie 04 - 15 września br. w Dziekanacie ds. stypendialnych i socjalnych (pok. 24).

  czytaj dalej »

 • Z bólem i smutkiem
  przyjęliśmy wiadomość o śmierci

  śp.
  doc. dra Henryka Gąsiora

  emerytowanego pracownika naukowo-dydaktycznego
  Uniwersytetu Śląskiego,
  organizatora i Dziekana Wydziału Pedagogiki i Psychologii,
  Dyrektora Instytutu Pedagogiki
  oraz Kierownika Zakładu Pedagogiki Społecznej,
  cenionego nauczyciela akademickiego
  i wychowawcy wielu pokoleń studentów pedagogiki.

  Rodzinie oraz Najbliższym
  wyrazy współczucia składają

  Dziekan oraz cała społeczność akademicka
  Wydziału Pedagogiki i Psychologii
  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

 • Godziny otwarcia dziekanatu

  W OKRESIE WOLNYM OD ZAJĘĆ
  DZIEKANAT STUDIÓW STACJONARNYCH
  CZYNNY
  od poniedziałku do czwartku
  w godz.12.00 -14.00

 • U-kierunkuj się – quiz UŚ dla kandydatów na studia

  czytaj dalej »

 • Punkt informacyjny dla kandydatów oraz Mobilny Punkt Rekrutacji

  Kandydaci na studia, którzy mają pytania związane z rekrutacją, mogą między innymi odwiedzić punkt informacyjny zlokalizowany w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, pokój nr 10) – czynny od poniedziałku do piątku, od godz. 7.30 do 15.30. Kandydaci mogą zaopatrzyć się w ulotki informacyjne na temat wydziałów i prowadzonych na nich kierunków studiów. Laureaci olimpiad i konkursów uzyskają wyczerpującą informację na temat przygotowanej specjalnie dla nich oferty VIP.

  czytaj dalej »

 • Wyróżnienia JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

  W poniedziałek 12 czerwca w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie odbyła się gala wręczenia wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka. Podczas uroczystości, którą poprowadził prorektor ds. badań naukowych prof. dr hab. Andrzej Noras, zostali nagrodzeni wyróżniający się studenci i doktoranci

  czytaj dalej »

 • II termin kolokwium zaliczeniowego

  Szanowni Państwo,
  studenci I roku pedagogiki studia licencjackie i III roku studia licencjackie pedagogika wczesnoszkolna (tryb stacjonarny pragnę poinformować, iż II termin kolokwium zaliczeniowego odbędzie się w następujących terminach:

  czytaj dalej »

 • "Languages & Emotions, Języki i Emocje, Katowice 2017"

  Dla wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w II Międzynarodowej Konferencji "Languages & Emotions, Języki i Emocje, Katowice 2017", jej Organizatorzy przygotowują certyfikowany kurs On LINE opracowany na podstawie wystąpień i warsztatów prezentowanych podczas wydarzenia..

  czytaj dalej »

 • Wyróżnienia JM Rektora UŚ

  czytaj dalej »


 • Z głębokim żalem i smutkiem
  przyjęliśmy wiadomość, że 19 maja 2017 r. zmarła

  Pani Karolina Szuba,

  studentka III roku Pedagogiki naszego Wydziału.

  Rodzinie, Najbliższym oraz Przyjaciołom Karoliny
  wyrazy głębokiego współczucia i szczerego żalu
  składa Dziekan wraz z całą społecznością akademicką
  Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego

 • Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego otrzymał ocenę wyróżniającą przyznaną przez Polską Komisję Akredytacyjną (PKA)

  Wydział Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego otrzymał ocenę wyróżniającą przyznaną przez Polską Komisję Akredytacyjną (PKA) – niezależną instytucję działającą na rzecz zapewniania i doskonalenia jakości kształcenia.

  czytaj dalej »

 • "Współczesny człowiek w obliczu (nie) przychylnej rzeczywistości”

  Szanowni Państwo! Rada Samorządu Doktorantów Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w I Interdyscyplinarnej Konferencji Studencko-Doktoranckiej "Współczesny człowiek w obliczu (nie) przychylnej rzeczywistości”, która odbędzie się 12 maja 2017 roku w Katowicach.

  czytaj dalej »

 • Studia i praktyki za granicą – Erasmus+ 2017/2018

  Rekrutacja kandydatów na zagraniczne wyjazdy stypendialne w ramach programu Erasmus+ trwa!

  czytaj dalej »

 • IX edycja Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego

  W IX edycji konkursu Wyróżnień JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego wprowadzone zostały zmiany m.in. umożliwiające staranie się o Wyróżnienie osobom, które już je otrzymały. W związku z tym do udziału w konkursie zapraszamy także doktorantów, którzy byli Wyróżnieni wcześniej jako studenci.

  czytaj dalej »

 • Godziny dziekańskie 21 marca 2017 r.

  W związku z organizacją Dni Otwartych dnia 21 marca 2017 r. (wtorek) w godzinach od 8.00 do 13.30 ogłaszam godziny dziekańskie dla studentów Wydziału Pedagogiki i Psychologii.
  Prof. zw. dr hab. Stanisław Juszczyk
  Dziekan Wydziału Pedagogiki i Psychologii

 • Czwarta lekcja w Projekcie Ekonomia na bank!

  Drodzy Studenci, Szanowni Uczestnicy Projektu, 13 marca, w poniedziałek pojawiła się kolejna odsłona Projektu Ekonomia na bank pt: „Książę i Żebrak”. Obejmuje ona treści związane z kredytami, pożyczkami a także parabankami.

  czytaj dalej »

 • V Śląskie Warsztaty Psychoterapii - pod Patronatem Honorowym Instytutu Psychologii Uniwersytetu Śląskiego

  Instytut Psychologii Uniwersytetu Śląskiego objął Patronatem Honorowym V Śląskie Warsztaty Psychoterapii. Już po raz piąty w dniach 25-26 listopada 2017 roku w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II w Gliwicach odbędzie się spotkanie lekarzy psychiatrów i specjalistów w dziedzinie psychoterapii.

  czytaj dalej »

 • Dzień Otwarty na Wydziale Pedagogiki i Psychologii

  We wtorek 21 marca 2017 roku na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Grażyńskiego 53) odbędzie się „Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych” – Dzień Otwarty WPiPs UŚ

  czytaj dalej »

 • Zapraszamy do współorganizacji "IV Spotkania z nauką i życiem studenckim”

  21 marca br. (wtorek) na naszym Wydziale tradycyjnie planowane jest już "IV Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych" będące wspólną inicjatywą Instytutów i Katedr Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ. Zapraszamy wszystkich Państwa pracowników, doktorantów i studentów do włączenia się w jego organizację, jednocześnie serdecznie dziękując za Państwa dotychczasowe zaangażowanie.

  czytaj dalej »

 • Konferencja naukowa pt. "Filmowe psycho-tropy" - zapraszamy pracowników naukowych, studentów i doktorantów

  Serdecznie zapraszamy do udziału w Konferencji Naukowej "Filmowe Psycho-Tropy", która odbędzie się 26-27 kwietnia 2017 w Katowicach. Pierwsza edycja z zaplanowanego cyklu konferencji organizowana jest pod hasłem "Zastosowanie filmów w edukacji i profilaktyce".

  czytaj dalej »

 • Wolontariat w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw

  Biuro Karier Uniwersytetu Śląskiego oraz Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach zapraszają na spotkanie informacyjne dotyczące wolontariatu w Punktach Pomocy Ofiarom Przestępstw, które odbędzie się 11 stycznia 2017 r. o godz. 10:00, w auli im. Kazimierza Lepszego, w Rektoracie Uniwersytetu Śląskiego.

  czytaj dalej »

 • Z pamiętnika młodego psychologa

  Studenckie Koło Psychoterapii i Treningu Psychologicznego ma przyjemność zaprosić w środę 7 grudnia o godz. 17:00 do sali 210 Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ na panel dyskusyjny "Z pamiętnika młodego psychologa", na którym absolwenci psychologii podzielą się swoimi doświadczeniami ze startu w zawodową karierę oraz odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania!

  czytaj dalej »